AKCE 2021


Co pro vás chystáme v roce 2021

V první polovině roku 2021 pro vás chystáme celou řadu odborných akcí na témata spojená s digitalizací průmyslové výroby, ale i z dalších oblastí. Budeme pokračovat v oblíbeném formátu živě vysílaných studiových pořadů, kdy naše hosty zpovídá moderátor Aleš Vlk z portálu VedaVyzkum.cz. 

Všechny naše akce jsou zdarma a přihlašování bude otevřené vždy několik týdnů před jejich konáním. 

Kyberbezpečnost, nejen v době home office

3.3. - Kyberbezpečnost nejen v době home office

V březnu začneme pořadem o kyberbezpečnosti, kde se podíváme, jaké jsou v současnosti největší a nejčastější hrozby pro firemní kyberbezpečnost a zda a jak souvisí s pandemií a přechodem na režim home office. V pořadu promluví odborníci na kyberbezpečnost ze soukromého i státního sektoru a představí způsoby a postupy, jak rizikům předcházet a jak zabezpečit firemní data a komunikaci před vnějšími hrozbami.

17.3. - Roadshow: Digitalizace pro MSP 2021, téma: Strojové učení a AI

V březnu také spustíme pokračování Roadshow: Digitalizace MSP, kterou jsme zahájili loni na podzim ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Téma první akce bude strojové učení a umělá inteligence a ukážeme vám, jak nám „chytřejší“ stroje mohou pomoci při zdolávání pracovních úkonů, na které jsou někdy i ti nejlepší lidští pracovníci krátcí – například rychlá kontrola jakosti výrobků, detekce odchylek nebo repetitivní úkony, jako například podávání dílů do stroje (tzv. bin picking). 

7.4. - Roadshow: Digitalizace pro MSP 2021, téma: Robotika a robotické aplikace

V dubnu se budeme věnovat robotice a robotizaci ve výrobě. S našimi hosty se zamyslíme nad tím, kdy a kde bychom měli uvažovat o nasazení robotů, a kde to naopak smysl nedává. Představíme vám proces, kterým si musíte projít, pokud chcete zavádět roboty do výroby a povíme vám, podle čeho rozhodnout, zda jsou kolaborativní roboty to pravé pro vaši firmu. A samozřejmě ukážeme příklady robotických implementací z praxe. 

28.4. - Roadshow: Digitalizace pro MSP 2021, téma: Logistika a řízení skladů

V důsledku pandemie dosahují objemy e-commerce závratných výšin a poptávka po efektivních logistických systémech umožňujících sledování zboží ve skladu, výrobě a na cestě k zákazníkovi je mnohem větší než před rokem. Naštěstí se digitalizace nevyhýbá ani sektoru logistiky, a tak vám nabídneme možnosti, jak efektivněji spravovat firemní skladové hospodářství, jak mít přehled o „každém šroubku“ a jak nabídnout zákazníkovi přesně ty logistické služby, které potřebuje.

Květen a červen

Na květen a červen samozřejmě chystáme další akce, jejichž témata a obsah zveřejníme v nejbližší době. Trochu doufáme, že se situace s pandemií uklidní natolik, že je budeme moci uskutečnit alespoň částečně jako „za starých časů“, tedy s fyzickou účastí hostů na místě. Akci bychom ale samozřejmě streamovali online, protože je fajn, moci se připojit z pohodlí kanceláře či domova a sledovat živě nebo ze záznamu. 

Sledujte náš web a Twitter, kde vždy najdete aktuální informace ke všem událostem .