DigiAudit

Digitální strategie -
základ digitální transformace

Nabídky na nejlepší technologie Průmyslu 4.0, které vám změní život, se jen hrnou. Jak se v nich vyznat a vybrat takovou, která bude pro vaše podnikání skutečnou přidanou hodnotou?

Pro vaši rychlou orientaci jsme připravili efektivní online nástoje. 

DigiAudit vám pomůže získat základní informace o tom, jak na tom s digitalizací jste. DigiAudit je analýza činností vaší firmy z různých úhlů pohledu a úrovní digitalizace, jehož unikátní metodiku jsme  vyvinuli a otestovali s ohledem na potřeby malých a středních firem. 

DigiAudit je doporučenou přílohou při žádosti o aktuální dotaci Program Digitální podnik – Technologie 4.0 – výzva I.

Pro ještě rychlejší orientaci a získání prvních výsledků jsme vyvinuli i bleskový nástroj Digi-e-check. 

Partnerem DigiAuditu je Česká spořitelna.

Vyberte si ten správný nástroj

Digi-e-check 

Krátký dotazník, který nemůže být využit jako příloha žádosti o dotaci Program Digitální podnik - Technologie 4.0 - výzva I.

online DigiAudit:

DigiAudit je doporučenou přílohou při žádosti o aktuální dotaci Program Digitální podnik – Technologie 4.0 – výzva I.

 • Máte 10 minut?
  Vyzkoušejte krátkou ochutnávku: Digi-e-check.

 • Digi-e-check je zdarma a navazuje na osvědčený a oblíbený DigiAudit. Odpovědi dostanete ihned na zadaný email.
   

 • Data, která nám poskytnete, jsou důvěrná. Potřebujeme pouze vaši emailovou adresu, na kterou zašleme výstupní zprávu. 

 • V případě vašeho výslovného zájmu je možné poskytnout kontaktní údaje prověřeným technologickým partnerům Národního centra Průmyslu 4.0 za účelem navázání další spolupráce.

 • Věnujete své firmě 30 minut a chcete podrobnější výsledky z více oblastí? Vyberte si DigiAudit. 

 • DigiAudit je zdarma. Odpovědi jsou automaticky zpracovávány unikátním algoritmem Národního centra Průmyslu 4.0. Výsledky auditu obdržíte zpravidla do několika minut. 

 • Data, která nám poskytnete, jsou důvěrná. Potřebujeme pouze vaši emailovou adresu, na kterou zašleme výstupní zprávu. 

 • V případě vašeho výslovného zájmu je možné poskytnout kontaktní údaje prověřeným technologickým partnerům Národního centra Průmyslu 4.0 za účelem navázání další spolupráce.

Digitální strategie

Že ji stejně jako 50 % českých podniků nemáte? Chyba!


Digitální strategie by měla být základním dokumentem, dle kterého probíhá postupný proces digitální transformace. Výchozím bodem pro správně nastavenou strategii je zhodnocení tzv. digitální zralosti podniku.  DigiAudit je analýza činností vaší firmy z různých úhlů pohledu a úrovní digitalizace. Právě pro potřeby malých a středních firem jsme vyvinuli a otestovali unikátní metodiku


Orientační přehled a základní doporučení získáte díky online DigiAuditu, který můžete vyplnit ze své kanceláře a získat výsledky obratem zdarma. 

Chcete podrobnou analýzu?
Víme, jak na to!

Pro přesnější a detailnější analýzu, která může pomoci skutečně ve vaší společnosti něco změnit, je nezbytná návštěva našeho konzultanta u vás. 

DigiAudit je

- komplexní, technologicky nezávislý dotazník
- standardizovaný proces, který provede malé a střední firmy prvními krůčky k digitalizaci

Metodiku DigiAuditu jsme vyvinuli ve spolupráci s našimi partnery. Velký důraz ale klademe na to, že DigiAudit je naprosto nezávislý na konkrétních dodavatelích technologií. Pokud budete mít zájem, rádi vás propojíme s našimi partnery, kteří vám na základě auditu mohou pomoci navrhnout vhodné řešení pro vaši společnost. Ale rozhodně je třeba vědět, že nic takového není závazné, výstupem z auditu není návrh konkrétních technologií ani dodavatelů. 
Abychom mohli svou nezávislost udržet a zaplatit čas strávený vývojem metodiky i našeho konzultanta na místě, není DigiAudit zdarma. Přesnou kalkulaci od nás získáte po úvodní konzultaci a posouzení časové náročnosti. 

Jak probíhá hloubkový DigiAudit ve vaší společnosti

1 Termín a cena

Při první nezávazné konzultaci si upřesníme rozsah auditu, časové možnosti a prodiskutujeme s vámi průběh DigiAuditu i jeho výstup. Získáte od nás také cenovou nabídku. 

2 Návštěva u vás ve firmě

Náš konzultant vás navštíví přímo ve firmě, kde společně s vámi a vašimi zaměstanci vyplní jednotlivé části dotazníku dle mapy podnikových činností. 

3 Písemná zpráva

Podrobnou analýzu od nás získáte do domluveného termínu. Bude obsahovat podrobnou analýzu a popis situace u vás ve firmě a také stanoví prioritní oblasti, které mohou být základem pro digitalizaci vaší firmy. 

4 Návazné kroky

Dál to už záleží na vás. Výsledky DigiAuditu můžete využít pro svou digitalizační strategii. Pokud budete mít zájem, propojíme vás s dodavateli vhodných řešení či výzkumnými organiizacemi, nebo vám doporučíme aktuální dotační projekt. 

3 kroky procesu

 • Definice motivace a priorit: Pomůžeme vám správně pojmenovat, co od digitalizace očekáváte, v jakých oblastech se chcete zlepšit. Na papíře to má váhu.

 • Popis stavu: Nezávisle a odborně posoudíme stav digitalizace ve vaší společnosti: ohodnotíme organizaci, zralost procesů a stav technologie. 

 • Definice příležitostí: Kombinace priorit digitalizace a aktuálního stavu vám ukáže největší příležitosti. 

Jako výstup získáte

 • Benchmark se segmentem a Best In Class

 • Vhodné příklady z jiných firem , kde se inspirovat

 • Kontakt na partnery pro konkrétní technická řešení

 • Kontakt na výzkumné instituce pro vývojové projekty

 • Návrh dalších kroků na digitalizační cestě s určením priorit 

Proč DigiAudit 

 • Máme přehled o dění ve světě

 • Máme přehled o technologiích

 • Máme síť partnerů pro technická řešení

 • Máme vazby na univerzity, výzkumné instituce a výzkumné projekty

 • Máme síť pro pomoc s dotacemi

 • Jsme technologicky nezávislí 

Otázky a odpovědi k online dotazníku

Co potřebujete znát či vědět před zahájením dotazníku?

Dotazník neočekává žádné předchozí znalosti a vědomosti o Průmyslu 4.0. Ptáme se vždy jednoduše a srozumitelně na to, co se děje a jak se pracuje ve vašem podniku.

Kdo bude odpovědi zpracovávat, kdy dostanu výsledky?

Odeslané odpovědi jsou automaticky zpracovávány algoritmem Národního centra průmyslu 4.0. Podle vytížení serveru trvá vyhodnocení a generování zprávy desítky minut až několik hodin.

Jak dlouho bude on-line analýza trvat?

On-line část dotazníku lze vyplnit cca za půl hodiny. Kvalita výstupní zprávy samozřejmě závisí na péči, jakou posouzení vašeho podniku a následným odpovědím věnujete.

Jaké údaje vám musím poskytnout a kdo a jak je bude zpracovávat?

Z osobních údajů potřebujeme pouze emailovou adresu, na kterou zašleme výstupní zprávu. Dále nás zajímá název vaší firmy, její velikost a odvětví. Veškerá data jsou zpracovávána Národním centrem Průmyslu 4.0 za účelem tvorby statistik. V případě vašeho výslovného zájmu je možné poskytnout kontaktní údaje prověřeným technologickým partnerům Národního centra průmyslu 4.0 za účelem navázání další spolupráce.