Roadshow: Digitalizace MSP 2021

Roadshow NCP4.0 a CzechInvestu pokračuje i v roce 2021

V minulém roce jsme společně se státní Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest zahájili sérii workshopů na různá témata Průmyslu 4.0 pod názvem "ROADSHOW: DIGITALIZACE MSP". V letošním roce budeme v pořadech pokračovat a přineseme vám zajímavé diskuze na další témata, která se dotýkají digitalizace výroby podle principů Průmyslu 4.0. Spolu s našimi hosty vám představíme to nejlepší z technologií, aplikací a postupů, které vám mohou pomoci při řízení výroby a chodu společnosti v duchu průmyslu 21. století.   


I letos budeme pokračovat v živě moderovaných studiových diskuzích, při kterých náš moderátor Aleš Vlk z portálu VědaVýzkum.cz zpovídá zajímavé hosty z řad firem, univerzit a výzkumných institucí na dané téma. Bezprostřednost živého setkání spolu s rychlou obměnou hostů, a to vše v čase pod dvě hodiny, nabízí přitažlivý formát, který dává širší odborné veřejnosti příležitost seznámit se s důležitými tématy digitalizace a modernizace průmyslové výroby podle nejnovějších trendů. 

V rámci pořadů, které chystáme na letošní jaro, vám ukážeme aplikace, které využívají umělou inteligenci a strojové učení, a vysvětlíme, co je skutečná umělá inteligence a k čemu může být užitečná. Role průvodce tématem umělé inteligence se ujme Tomáš Mikolov, laureát Ceny Neuron za významný vědecký objev v oboru computer science 2018, který významně zdokonalil zpracovávání lidského jazyka počítačem a zásadně tak přispěl k rozvoji umělé inteligence. V minulosti pracoval pro takové technologické giganty, jakými jsou Google, Facebook nebo Microsoft a v současnosti působí jako vedoucí výzkumného týmu na CIIRC ČVUT v Praze, a v pořadu bude naším prvním hostem. Praktické uplatnění umělé inteligence a strojového učení ukážeme na reálných příkladech firem, které s těmito technologiemi pracují. 

V dalším pořadu se budeme věnovat robotice a robotickým aplikacím a spolu s našimi hosty se zamyslíme nad tím, kdy a kde bychom měli uvažovat o nasazení robotů, a kde to naopak smysl nedává. Představíme vám proces, kterým si musíte projít, pokud chcete zavádět roboty do výroby a povíme vám, podle čeho rozhodnout, zda jsou kolaborativní roboty to pravé pro vaši firmu. A samozřejmě ukážeme příklady robotických implementací z praxe.

A nakonec se v pořadu věnovaném logistice a řízení skladů podíváme, jak efektivněji spravovat firemní skladové hospodářství, jak mít přehled o „každém šroubku“ a jak nabídnout zákazníkovi přesně ty logistické služby, které potřebuje. Automatizace a digitalizace se nevyhýbá ani tomuto odvětví, a právě zde je zavádění technologií P4.0 v současnosti na vzestupu. 


PROGRAM ROADSHOW 2021

17. 3.         STROJOVÉ UČENÍ A UMĚLÁ INTELIGENCE
                   Čas: 13:00 - 15:00

7. 4.           ROBOTIKA A ROBOTICKÉ APLIKACE
                   Čas: 13:00 - 15:00

28. 4.         LOGISTIKA A ŘÍZENÍ SKLADŮ
                   Čas: 13:00 - 15:00

Podrobný program každého pořadu již brzy!

Všechny naše pořady můžete sledovat zdarma. Na základě registrace vám zašleme link ke sledování streamu, který obdržíte krátce před samotným vysíláním. Když se připojíte živě, můžete v průběhu pořadu klást hostům dotazy prostřednictvím aplikace Slido.
Záznam z pořadu naleznete po jeho skončení na našich stránkách, a to spolu s doplňujícími materiály k tématu, prezentacemi hostů a jejich kontaktními informacemi. Pro ochutnávku toho, na co se můžete těšit, se podívejte na záznamy z Roadshow 2020: