ODBORNÉ SEMINÁŘE


Co pro vás chystáme po prázdninách

Zhasla světla, zavřely se dveře do studia a poslední online akce prvního půl roku 2021 skončily spolu s červnovým vysíláním Barometru českého průmyslu. A i my, v Národním centru Průmyslu 4.0, se teď stejně jako všichni ostatní těšíme na léto a na to, jak si užijeme dovolené bez obrazovek počítačů a neustálého připojení do sítí.

Autor: Alena Nessmithová, NCP4.0

I když teď ale zrovna nevysíláme, rozhodně nezahálíme, a už nyní se připravujeme na novou „eventovou“ sezónu. Společně s našimi partnery pro vás chystáme nové akce a pořady, kterými vás chceme zaujmout, inspirovat a podpořit ve vašem úsilí zavádět nové technologie, digitalizovat a vůbec posilovat vaši konkurenceschopnost. 

Zde je malá ochutnávka toho, na co se můžete těšit:

Jelikož jsme v uplynulém roce měli málo příležitostí se setkávat, zahájíme září rovnou dvěma fyzickými akcemi pro diváky na místě, a to v Jihlavě a v Ostravě. 

8. 9.  Jihlava / osobně – přednášky odborníků na důležitá témata Průmyslu 4.0 od kyberbezpečnosti, po automatizaci v logistice, plánování a optimalizaci výroby až po zavádění robotizace. 

22. 9. Ostrava / osobně – 3D tisk a aditivní výroba v praxi - praktické ukázky využití 3D tisku ve výrobě doplněné o exkurze do špičkových pracovišť IdeaHubu, Protolabu a testbedu VŠB TU Ostrava. 

Nikdo nevíme, co za překvapení nám pandemie ještě uchystá, a tak se v říjnu vracíme do bezpečí studia Deloitte, kde budeme pokračovat v sérii online pořadů Roadshow, které připravujeme společně s agenturou CzechInvest.  Navážeme dalšími díly, které se tentokrát budou věnovat tomu, jak financovat digitalizaci a zavádění inovací. V těchto pořadech se vám představí firmy, které programy využily, a podělí se s vámi o své zkušenosti z celého procesu. Součástí budou také diskuze s odborníky na problematiku využívání těchto finančních nástrojů a odpovědi na nejčastější otázky, které firmy v souvislosti s jejich využitím řeší. 

20. 10. Praha / online – Jak získat podporu z programů poskytovaných Agenturou pro podnikání a inovace – příklady firem, které inovovaly a digitalizovaly za pomoci API

24. 11. Praha / online – Podpora Technologické agentury ČR při hledání inovativních řešení výrobních problémů a zavádění inovací do praxe – příklady firem, které se posunuly vpřed díky spolupráci s vědecko-výzkumnou institucí 

7. 12. Praha / online – Investiční pobídky CzechInvest, daňové úlevy, podpora inovativních startupů a nově spuštěný program Technologické inkubace – výběr z dalších nástrojů, které mohou pomoci firmám při financování a zavádění nových technologií a postupů. 

Ve spolupráci se Škodou Auto připravujeme velkou konferenci k 3D tisku a aditivní výrobě, kde vám ukážeme nejen to, jak 3D tisk využívá ve své výrobě Škodovka, ale také vám představíme celou řadu příkladů praktického uplatnění 3D tisku v různých výrobních prostředích a aplikacích. Akci chystáme fyzicky v prostorách CIIRC ČVUT v Praze na přelomu října a listopadu a přesné datum zveřejníme hned, jak to bude možné. 

Přesný obsah akcí teprve připravujeme a tak, jak se bude zpřesňovat, budeme zveřejňovat informace k jednotlivým akcím. Z organizačních důvodů může také dojít ke změně některých termínů, berte proto prosím výše uvedené informace zatím jako orientační. Ve chvíli, kdy bude vše definitivně potvrzeno, rozešleme pozvánky, abyste si mohli jednotlivé termíny zapsat do kalendáře.

Přejeme vám krásné léto a těšíme se na viděnou na našich akcích!