POZVÁNKY  4/21


Digitální dvojče v průmyslové praxi II

Digitální dvojče v průmyslové praxi

Digitální dvojče na příkladech českých i zahraničních výrobních podniků

26. 5. 2021 | 13:00 - 15:00 online

Technologie známá jako "Digitální dvojče" představuje jedinečný nástroj, který firmám umožňuje digitálně nasimulovat výrobky, výrobní zařízení nebo i celý výrobní proces, a tak dopředu odhalit případné chyby či úskalí plánované výroby. Časové i finanční úspory takového postupu jsou zřejmé, a i přes finanční náročnost samotné technologie je její návratnost překvapivě rychlá a výhody zřetelné.

Digitální dvojče v průmyslové praxi II je pokračováním úspěšného pořadu na téma virtuálních simulací, který jsme vysílali v listopadu 2020. Tentokrát se zaměříme především na reálné uplatnění této technologie ve výrobní praxi a na realizovaných příkladech ukážeme její možnosti. Našimi hosty budou zástupci společností Siemens, DEL, Cleverlance, Škoda Auto, VŠB TU Ostrava a Deloitte, kteří každý představí své případové studie a svůj pohled na problematiku využití této progresivní technologie. 

Digitální dvojče v průmyslové praxi II vysíláme ve středu 26. května od 13 hod z virtuálního studia společnosti Deloitte, dvouhodinový odborný pořad bude opět moderovat Aleš Vlk z portálu VědaVýzkum.cz. Připojení ke sledování živého streamu je zdarma na základě registrace

Záznam pořadu Digitální dvojče v průmyslové praxi vysílaného 12. 11. 2020 najdete zde


Interaktivní digitalizační seminář

28. 5. 2021 | 10:00 - 12:00 online

V návaznosti na odborný pořad o digitálním dvojčeti pořádáme pro všechny vážné zájemce o digitalizaci Interaktivní digitalizační seminář s možností okamžité osobní konzultace s odborníky a nabídkou na získání financování pro přípravu vlastní digitalizační strategie.

Seminář se bude konat online v pátek 28.května od 10 hod jako součást evropského projektu RIS Industry 4.0 Hubs, který je jedním z projektů programu EIT Manufacturing určeného na podporu inovační kapacity firem a zavádění digitalizace. 

V rámci semináře bude prostor konzultovat vlastní digitalizační plány a strategie a zeptat se odborníků na digitalizaci a průmyslovou výrobu na všechno co vás k tomuto tématu zajímá. Seminář také nabídne možnost získat voucher ve výši 5 600 EUR na individuální konzultace a poradenství spojené se zaváděním inovací. Uzávěrka přihlášek pro získání financování je 31. 5., pro bližší informace a pomoc s podáním žádosti kontaktujte Alenu Burešovou na alena.buresova@cvut.cz .

Program semináře a bližší informace k akci najdete zde