Digitální dvojče v průmyslové praxi - online

Digitální dvojče v průmyslové praxi - živě, netradičně a interaktivně 

Digitální kopie výrobku, strojního zařízení či celého závodu představuje jedinečný nástroj, jak lépe reagovat na zvyšující se časové a energetické nároky na výrobu, stále častější požadavky zákazníků na malosériovou produkci a na zvyšující se tlak rychlejšího uvedení nových produktů na trh.
Technologie známá jako "Digitální dvojče" umožňuje výrobcům strojů vyladit všechny detaily a odstranit případné chyby daného zařízení ještě před jeho uvedením do provozu, a to bez rizika časové a finanční ztráty. Jeho prostřednictvím lze zajistit optimalizovaný návrh, krátkou dobu instalace a hladký provoz zařízení. I když to zní jako science-fiction, nemusí se jednat o vzdálené scénáře nebo složité projekty – již dnes mají firmy příležitost aplikovat digitální nástroje při plánování a optimalizaci výrobních procesů ke zvýšení celkové výkonnosti podniku, a to bez ohledu na svou velikost. 

Pokud se o tuto technologii zajímáte a rádi byste se dozvěděli více, zveme vás ke sledování interaktivního workshopu na téma "Digitální dvojče", kde vás netradiční formou seznámíme se základními aspekty této naprosto zásadní technologie pro výrobu podle principů Průmyslu 4.0. 

V průběhu moderované diskuze s našimi hosty se dozvíte, jak digitální dvojče funguje, co je nutné pro jeho zavedení a jaké jsou konkrétní přínosy v praxi. Představíme Vám úspěšný projekt spolupráce akademie a výrobní firmy, který získal Cenu za průmysl 4.0 za rok 2020, a na závěr bude prostor pro vaše dotazy a příspěvky do diskuze, které budete moci zasílat v průběhu celého pořadu. Celým pořadem vás bude provázet Aleš Vlk, zakladatel portálu VědaVýzkum.cz.


Termín konání: 12. listopadu 2020 | 14:00 - 15:30


Připojení ke sledování workshopu je zdarma. Link ke stažení obdržíte před akcí po vyplnění registrace. 


Digitální dvojče v průmyslové praxi - program

MODERÁTOR: Aleš Vlk

HOSTÉ POŘADU:

  • Siemens
  • ŠKODA AUTO
  • VŠB TU Ostrava
  • Blumenbecker Prag
  • CIIRC ČVUT
  • Česká spořitelna

Registrační formulář