PODZIMNÍ ONLINE AKCE


Podzimní sezóna v NCP4.0 s online eventy

Tak, a je to za námi. V úterý 15. prosince jsme odvysílali poslední díl naší Roadshow k digitalizaci malých a středních podniků a až do poloviny ledna si dáme přestávku, kdy se na vás budeme těšit u nových pořadů. Začínáme opět 13. ledna, kdy vás přivítáme úplně novým diskuzním pořadem Barometr českého průmyslu, kde se spolu se zajímavými hosty zamyslíme nad situací a vyhlídkami českých průmyslových společností. Hostem lednového vysílání bude například vicepremiér a ministr dopravy a průmyslu v jedné osobě, Karel Havlíček.

I přes příchod druhé vlny pandemie, která nám všem opět zamíchala kartami, se nám v průběhu listopadu a prosince podařilo připravit a odvysílat čtyři živé pořady, kde jsme vám nabídli různé pohledy na klíčová témata Průmyslu 4.0. Odborníci z řad výrobních společností, ale i univerzit, se spolu s naším moderátorem, kterým byl báječný Aleš Vlk z portálu VědaVýzkum.cz, zamýšleli nad tématy, která úzce souvisí s automatizací a digitalizací výroby a obecně fungování společností podle konceptu Průmyslu 4.0.

Témata jako digitální dvojče, aditivní výroba a 3D tisk, sběr dat a prediktivní údržba, využití rozšířené a virtuální reality nebo zavádění digitálního konceptu myšlení patří mezi základ P4.0 a těší se stálému zájmu širokého okruhu odborné veřejnosti. To bylo ostatně vidět i na sledovanosti pořadů, která se pohybuje ve stovkách shlédnutí a neustále narůstá. 

Po odborné stránce jsme pořady připravili ve spolupráci s partnery Centra a také agentury CzechInvest, která s námi spolupracovala na přípravě tří ze čtyř online vysílání. Produkci pořadů zajistili partneři Česká spořitelna a Deloitte, kteří disponují profesionálními vysílacími studii a mají cenné zkušenosti s přípravou streamů nejvyšší kvality. 

Záznam z odvysílaných pořadů najdete také na webu NCP4.0, a to spolu s prezentacemi hostů, doplňujícími informacemi a jejich kontakty. I když online vysílání nemůže nahradit osobní setkání při živé akci, je to v tuto chvíli jedna z mála alternativ, jak propojit odbornou komunitu a pokračovat v diskuzi nad tématy, která hýbají průmyslem na celém světě. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň a najdete si čas na sledování našich dalších pořadů i v příštím roce, kdy se vám budeme snažit i nadále přinášet inspiraci a zamyšlení v podobě zajímavých hostů a témat. 

Digitální výroba krok za krokem

Prediktivní údržba a nové technologie

Aditivní výroba a 3D tisk

Digitální dvojče v průmyslové praxi