MSV 2022: Technologický ostrov NCP 4.0

04. října 2022

Místo: Hala F,  Digitální továrna - Výstaviště Brno
Datum: 4. - 7. 10, 2022 | 9:00 - 17:00

Zažijte s námi budoucnost průmyslu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně: díky nejmodernější průmyslové 5G SA síti vám na řadě aplikací pomocí vizualizací ukážeme, jak využívat data pro efektivní řízení výroby. Robotický výčepní je připraven vám zpestřit pobyt na našem stánku, během kterého můžete v rychlém Digi-e-checku ověřit úroveň digitalizace ve vašem podniku a diskutovat své potřeby včetně financování s našimi experty.

Partnery technologického ostrova NCP 4.0 jsou Česká spořitelna, T-Mobile a RICAIP.

V rámci programu Digitální továrna 2.0 - Digitální stage jsme pro vás připravili odborné moderované diskuse. Navštivte nás přímo na veletrhu nebo sledujte online. 

Zažijte veletrh jinak! Naše expozice byla vybrána do projektu MSV TOUR: Komentovaných prohlídek veletrhu. Více na www.msvtour.cz

Sledujte DigiStage na TV elektrika

Technologický ostrov NCP 4.0 na MSV 2022

Průmyslová 5G síť

Jestli má 5G někde opravdu velké opodstatnění, je to průmysl. Přímo v naší expozici budeme mít takovou síť umístěnu. Díky spolupráci týmu RICAIP Testbedu pro Průmysl 4.0 v CIIRC ČVUT a T-Mobile budou prostřednictvím 5G sítě data získaná z robotů přímo na veletržním stánku zpracovávána a vizualizována v reálném čase, ať už jde o data z kamery, video pro virtuální či rozšířenou realitu, spotřebu energie nebo další veličiny z provozu.

Nejmodernější privátní mobilní síť  5G SA vybudovaná na platformě společnosti Ericsson. Součástí naší 5G sítě je průběžný monitoring kvality a dodržení SLA při sledování mnoha parametrů a simulace typické komunikace např. AGV.  Součástí vzorové infrastruktury je i Edge cloud používaný pro strojové rozpoznání obrazu a rozšířenou/virtuální realitu.  

Robotický výčep

Robot že umí čepovat pivo? Přijďte se podívat, jak mu to půjde od ramene. Digitalizaci v gastronomii se dlouhodobě věnuje projekt RICAIP ve spolupráci s plzeňským pivovarem. Spotřeba energie nutná pro chlazení pro daný objem čepovaného piva bude sledována prostřednictvím zařízení pro sběr dat a jejich přenos do databáze, které bylo vyvinuto na míru právě tomuto typu aplikací. Databázová aplikace umožňuje nejen zobrazování aktuálních hodnot a historických průběhů, ale také tvorbu modelů chování, digitálního dvojčete a odhadování příčin případného zhoršení energetické efektivity během provozu.
A bude samozřejmě i ochutnávka.

Digi-e-check

Klíčovou informací pro nastavení digitální strategie podniku je analýza digitální zralosti. Speciálně pro potřeby letošního veletrhu jsme připravili bleskový Digi-e-check, který vyplníte za pár minut a rovnou získáte jednoduchý přehled o tom, jak na tom vaše společnost je. Rádi vám sjednáme i setkání s naším expertem, se kterým můžete prodiskutovat vaše konkrétní potřeby.

Robot s ručním naváděním

Přijďte si vyzkoušet spolupráci s robotem v prostředí 5G sítě. Kolaborativního robota KUKA iiwa bude možné polohovat v tzv. impedančním režimu – tedy jen tím, jakou silou na robota působíte. Robot je vybavený speciálním madlem, které má namontováno na svojí přírubě. V madle je nainstalovaná kamera s jednoduchým počítačem a 5G modem. Kamera snímá prostor pod robotem a přes 5G síť přenáší obraz na edge server, kde v reálném čase provádí umělá inteligence analýzu obrazu pro přesnou lokalizaci předmětů na ploše pod robotem. Server přes 5G síť posílá zpátky robotovi informaci o tom, jaká je poloha jednotlivých předmětů.

Tuto informaci robot využije k tomu, aby při ručním navádění mohl člověku pomáhat. Bude se tak moci pohybovat tím směrem, ve kterém se nachází daný předmět. Toto spojení se dá přirovnat k magnetickému lasu v grafických programech. Když bude chtít člověk napolohovat robota nad konkrétní předmět, tak mu tato aplikace pomůže najít polohu předmětu, aby jej mohl robot uchopit.

MoBot

Robot vlastní konstrukce od T-Mobile primárně určený k black-box testování zařízení s dotykovou obrazovkou; ať už se jedná o mobilní telefon, infotainment vozu nebo třeba polohovatelné lůžko.

Hololens

Využití rozšířené reality například pro vzdálenou údržbu a správu zařízení. Rozšířená realita šetří čas a náklady v rámci cestování a tak můžete ihned a v on-line prostředí propojit odborné znalosti kdekoliv se nacházíte.

Financování digitalizace

Česká spořitelna podporuje digitalizaci v podnikové sféře. Možnosti financování technologické transformace a digitalizace malých a středních podniků budou tématem středečního programu DigiStage a individuálně je můžete konzultovat se zástupci České spořitelny v prostorách Technologického ostrova v průběhu úterý 4. 10. až čtvrtka 6. 10. 2022. 

To vše a mnohem víc pro vás právě připravujeme a těšíme se na setkání.

Digitální stage

V rámci programu Digitální továrna 2.0 - Digitální stage jsme pro vás připravili odborné moderované diskuse. Navštivte nás přimo na veletrhu nebo sledujte online. 

Partnery Technologického ostrova NCP 4.0 na MSV 2022 jsou

Program: Digitální stage (Hala F)

Úterý 14:30 - 16:00 | Sdílená digitální infrastruktura – jak ji nejlépe využít?

moderuje Alena Burešová, manažerka NCP 4.0
partner pořadu: T-Mobile, RICAIP

14.30   – 15.00 | Důležitost kvalitní digitální infrastruktury v zavádění Průmyslu 4.0

Výhody sdílené infrastruktury při testování inovací před jejich nasazením v praxi
5G sítě jako budoucí platforma pro digitální řešení

15.00 – 16.00 | Implementace 5G sítí v praxi

Výhody a překážky – kdy a pro koho se 5G sítí začínají vyplácet?
Příklad firmy Continental
Příklad firmy Kvados

Diskutující:

Pavel Burget, Testbed pro Průmysl 4.0 RICAIP, CIIRC ČVUT
Pavel Václavek, Testbed pro Průmysl 4.0 RICAIP a eDIH DIGIMAT, CEITEC VUT
Petr Šimoník, Testbed CPIT TL3, VŠB – TUO
Jan Hirš, T-Mobile CZ
Jakub Hamerník, Continental Automotive CZ
Jiří Vidlář a Antonín Vaněček, Kvados


Středa 11:00 - 12:00 | Digitalizací k efektivitě a odolnosti

moderuje Alena Burešová, NCP 4.0
partner pořadu: Česká spořitelna

Přínosy digitalizace v dnešním stále rychleji se měnícím světě a příklady s největším potenciálem
Důležitost digitální strategie, nebezpečí ostrůvkových řešení
Příklady digitalizace v praxi
Možnosti investičního financování za podpory environmentálního přístupu a digitalizace.

Diskutující:

Lubomír Kristek, Národní Centrum Průmyslu 4.0
Tomáš Prášil, člen představenstva Motor Jikov
Tomáš Jandora, ředitel Regionálního korporátního centra České spořitelny
Lukáš Nevěděl, projektový manažer, ERSTE GRANTIKA ADVISORY


Úterý - Pátek, vždy v 10:00 a 13:00

Zažijte veletrh jinak s komentovanou prohlídkou veletrhu! Naše expozice byla zařazena do tradičního projektu MSV TOUR, který vybírá po celém výstavišti zajímavé expozice z oblasti moderní výroby a ve vybraných časech realizuje společnou prohlídkovou trasu. Zjistěte více na www.msvtour.cz.

Místo konání

Hala F

Výstaviště 405/1, 603 00 Brno-střed

Expozice vznikla s podporou následujících projektů: