NÁRODNÍ PRŮMYSLOVÝ SUMMIT 2023


Národní průmyslový summit 2023 v novém kabátu

V rámci oslav desetiletého výročí založení Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT se 30. května v prostorách Respiria konal další ročník vrcholného setkání mezi vládou, průmyslem a akademií – Národní průmyslový summit 2023. Tradice se zasnoubila s inovací a summit oblékl „nový kabát“. Více technologický.

Autor: Alena Burešová

První panel se jako vždy věnoval strategii – tentokrát přítomní hosté řešili financování inovací a podmínky pro zavádění Průmyslu 4.0 a umělé inteligence v České republice. Neutěšený stav současné situace reflektoval například technický ředitel CIIRC ČVUT profesor Vladimír Mařík, náš bývalý premiér Mirek Topolánek nebo špičkový vědec Tomáš Mikolov. „Financujeme staré obory, z určité setrvačnosti, a obory budoucnosti, jako je umělá inteligence, kyberbezpečnost a další, jsou vládou opomíjeny. Pokud se situace nezmění, hrozí České republice ztráta konkurenceschopnosti a odliv technologické excelence do zahraničí “ shodli se při vzájemné diskusi.

Konkrétní příklady z praxe vždy fungují mnohem lépe než pouhá teorie. V druhém panelu se proto mohly výrobní firmy inspirovat vybranými technologickými řešeními v oblasti práce s daty a jejich využití v rámci řízení firmy nebo jejích jednotlivých procesů. Že je osvěta v této oblasti klíčová pro zefektivnění českého průmyslu a zvýšení jeho odolnosti v době krizí, potvrdila i Analýza českého průmyslu 1/2023.

Více o události

Analýza 2023 ke stažení

Video záznam Národního průmyslového summitu 2023

Galerie

Foto: Roman Sejkot, CIIRC ČVUT, 2023

Partneři

Projektoví partneři