MSV 2023


Flexibilní modulární výroba: druhý život baterií

Kvalitní a zaškolení zaměstnanci jsou klíčem k vašemu úspěchu. Technologií stále přibývá a ne vždy je možné přivolat specialisty. Řešením může být tréninkové pracoviště v rozšířené realitě, kdy zaměstnanec pomocí brýlí hololens získává informace, instrukce a nápovědu k činnosti.

Kvalitní a zaškolení zaměstnanci, kteří budou schopni pracovat s novými technologiemi, jsou základem úspěchu. Zaškolení pracovníků na nové technologie, montáž, či zařízení je realizováno pomocí smíšené reality (MR), která pomáhá s provedením manuálních operací krok za krokem. Pracovník si tak lépe a rychleji osvojí pracovní postup. Efektivita zaškolení je zvýšena pomocí holografických pokynů, které jsou vázány k místu výkonu práce.

Součástí tréninkového pracoviště je také zobrazení CAD modelů ve smíšené realitě (MR) a vzdálená podpora s využitím brýlí Microsoft HoloLens 2 a RealWear Navigátor 500. Technologii vyvinul T-Mobile.

Zaškolení pracovníků: Digitální pracovní postup pro sestavení baterie

Digitální postup, který se zobrazuje v brýlích pro smíšenou realitu (MR) je možné použít do vícero oblastí např. pravidelná údržba, servis, zaškolení, trénink atd. Výhodou digitálních postupů je rychlé expertní zaučení, bez přítomnosti kvalifikované osoby. Toto řešení řeší problémy s nedostatkem kvalifikovaného personálu.

Zobrazení CAD modelu ve smíšené realitě

Aplikace vyvinuté na míru pro zobrazení jednodušších CAD modelů ve smíšené realitě (MR). Vývoj aplikace je přizpůsoben potřebám zákazníka. Výhodou je rychlé technické nasazení, bez potřeby licence.

Vzdálená podpora

Umožňuje komunikaci mezi technikem a expertem ve společném i vzdáleném prostředí. Toto řešení snižuje náklady na cestování a nedostatek kvalifikovaného personálu.

Další informace o řešení naleznete zde