INOVACAST


Radost ze zvládání nových technologií významně ovlivňuje firemní kulturu

Radka Šušková byla hostem v křesle Aleše Vlka.

Ve skladech 4.0 stále pracují lidé, jen se mění jejich kompetence, říká Radka Šušková, členka výboru České asociace interim manažerů. V práci dnes přijdeme o rutinní činnosti jako přepisování dat z tabulek, opakované úkony. Může to za nás přebrat technologie. Rozvíjet budeme kreativitu, reagovat dynamicky na změnu a uvažovat strategicky. 

Jak se ale řeší generační obavy z toho, zda zvládnou zaměstnanci novou techniku, je důležitým tématem i pro moderátora Aleše Vlka. "Mám zkušenosti s tím, že když se tomu věnuje dostatečná energie a s lidmi se včas pracuje, pak se to dá velmi dobře zvládnout. Je třeba postupovat po malých krůčcích a vytvářet radost ze zvládání nové technologie. Je to i dobrý základ pro propojování mezigeneračního bohatství, které je ve firmách důležité a obrovským způsobem ovlivňuje firemní kulturu,” říká Radka Šušková v Inovacastu.  

Sledujte Inovacast 

Radka Šušková sice vystudovala fyziku a informatiku, ale téměř celý svůj profesní život se věnuje vedení lidí, a nyní zejména interim managementu a mentoringu. V roce 2008 založila společnost New Dimension, ve které využívá svých zkušeností při strategickém řízení firmy, kde zodpovídá za finance, HR a rozvoj obchodních a zahraničních aktivit společnosti. U klientů je nejčastěji v roli interim manažera, mentora, moderátora strategických workshopů a business kouče. Má za sebou 28 let manažerské praxe, 18 let praxe v podnikání a 22 let zkušeností v poradenství. Je také členkou České asociace interim manažerů CAIM, Asociace integrativních koučů, Českomoravské asociace manažerek a podnikatelek a pro MSIC v Ostravě pracuje jako expert pro SME.