INOVACAST


Privátní 5G sítě znamenají kousek soukromí pro firemní business

Luboš Lukasík, ředitel divize pro firemní zákazníky a veřejnou správu společnosti T-Mobile byl hostem v křesle Aleše Vlka.

Mnohem vyšší přenosová rychlost a bezpečnost dat, jednoduchá instalace a snadné ovládání, to jsou jenom některé z atributů 5G sítí, o kterých mluví Luboš Lukasík v pokračování rozhovoru s Alešem Vlkem. Firmám radí „nebát se toho, že je nějaká další změna ve formě 5G,“ a dojít si otestovat, co je zajímá do kampusových sítí, které již fungují v areálech několika českých univerzit. A úplně nejlepší je zeptat se svých vlastních odborníků na výrobu, logistiku nebo služby, jak by 5G sítě využili, „protože oni přijdou s řešením,“ říká Luboš Lukasík v otevřeném rozhovoru o zavádění 5G sítí do českého průmyslového prostředí.

Sledujte Inovacast 

Luboš Lukasík je člen představenstva společnosti T-Mobile a ředitel divize pro firemní zákazníky a veřejnou správu. Má na starosti rozvoj telekomunikační a datové sítě, mezi které patří také zavádění kampusových a 5G sítí, rozvoj služeb datových center a cloudu, kyberbezpečnost a spolupráci s firmami a státem při přechodu na Průmysl 4.0. Luboš Lukasík je zkušeným vrcholovým manažerem s dlouholetou praxí v telekomunikačním odvětví. Před příchodem do T-Mobile mimo jiné působil 9 let ve společnosti O2 Czech Republic na řídících pozicích se zaměřením na zlepšování prodejních aktivit a péče o zákazníky.