INOVACAST


Naším prvním zákazníkem pro zpracování dat byl Plzeňský Prazdroj

Vratislav Beneš byl hostem v křesle Aleše Vlka

Věděli jste, že umělá inteligence se dá studovat i na Vysoké škole ekonomické? Právě tento obor společně s matematickým modelováním si vybral host Aleše Vlka Vratislav Beneš, který je jednatelem společnosti OptiSolutions. 

S data miningem začal v oblasti potravinářství, ale velmi rychle jej pohltila oblast průmyslu, pro který připravil vlastní nástroj pro analýzu velkých dat. Od zpracování strukturovaných dat se postupně přesouvá k datům nestrukturovaným – obrazovým, zvukovým nebo dalším. A to je úkol pro umělou inteligenci. „Pomocí natrénovaných neuronových sítí umíme popsat, co se konkrétně děje na základě dat ze stoje. A detekovat například anomálie či poruchy a zároveň predikovat, kdy tato situace nastane,“ popisuje Beneš v novém dílu Inovacastu. 

Sledujte Inovacast 

Vratislav Beneš vystudoval Vysoké učení technické v Brně a Vysokou školu ekonomickou. Znalosti z obou škol, zejména z té druhé v oblasti matematického modelování a umělé inteligence, využil nejen ve svém prvním zaměstnání, kde zpracovával data z retailu. Velmi rychle pochopil, že oblast analýzy dat je nejen zajímavá, ale také perspektivní. Ve společnosti OptiSolutions, ve které je jednatelem, začínali zpracovávat data především v oblasti potravinářství, ale postupně se firma přeorientovala především na průmysl.