MSV 2023


Monitoring spotřeby energií a stlačeného vzduchu

Ceny za energie zahýbaly v nedávné době i s průmyslem. Víte, kde se ve vaší výrobě nejvíce plýtvá a kde byste mohli být efektivní? Je potřeba znát ta správná data a také je správně interpretovat. Ve spolupráci s T-Mobile a SICK můžete sledovat, jak je to se spotřebou energie a stlačeného vzduchu na našem stánku. Data přehledně vizualizujeme pomocí datové platformy.

Na veletrhu představujeme dvě možnosti: využití IoT cloudu pro senzory a komplexní datovou platformu T-Data Platform. Ta zpracovává různé typy dat a umožňuje přístup přes komunikační rozhraní jako MQTT nebo OPC UA, která jsou následně dostupná pro strojové učení.

Pomocí senzoru stlačeného vzduchu FTMg a cloudové aplikace Monitoring box od společnosti SICK lze dlouhodobě monitorovat spotřebu stlačeného vzduchu v průmyslu. Úniky stlačeného vzduchu, jeho nevhodné používání, nebo staré neúčinné kompresory jsou častou příčinou zvýšených nákladů. Pomocí technického řešení, kdy spolu kooperuje hardware a vyhodnocovací cloudová služba, lze snadno dosáhnout zajímavých úspor. 

Datová platforma

T-mobile datová platforma je řešení pro sběr, vizualizaci a pokročilou analýzu dat, s využitím prvků umělé inteligence, primárně určené pro průmyslové prostředí. Platforma umožňuje monitorování a analýzu dat ve výrobním procesu, např. o spotřebě energií či provozních dat z výrobních jednotek (otáčky, teplota, tlak atp.), včetně nastavení pokročilého alertingu. Díky prediktivním modelům, postaveným na sbíraných datech lze pak zefektivnit využívání výrobních zdrojů či snížit náklady na celkovou produkci. V rámci ukázky seznámíme účastníky s real time monitoringem spotřeby energií a stlačeného vzduch a měření provozních veličin z výrobního stroje.

Další informace o řešení naleznete zde