ROADSHOW DIGITALIZACE MSP - JAK NA FINANCE


Investiční pobídky CzechInvestu a další podpůrné programy

Digitalizace díky pandemii nabrala na tempu a zvyšování efektivity a kvality pomocí automatizace, stejně jako zavádění inovací a moderních technologií, už běží v desítkách českých firem. Náklady na digitalizaci ale nejsou zrovna zanedbatelné, a proto vám v nové sérii JAK NA FINANCE představíme celou řadu státem dotovaných programů a nástrojů, které mohou s digitalizací a modernizací pomoci.

Autor: Alena Nessmithová, Account and Event Manager NCP4.0

Nová série si dala za cíl ukázat firmám možnosti, jak zafinancovat zavádění nových technologií, automatizace a robotizace, ale také vlastní vývoj a výzkum. Série Digitalizace MSP, kterou již druhým rokem připravuje Národní centrum Průmyslu 4.0 ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, bude mít celkem čtyři díly, každý zaměřený na jinou oblast finanční podpory a zdrojů investic. 

Druhý díl série JAK NA FINANCE se zaměřil na investiční pobídky státu zprostředkovávané agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, daňové odpočty na VaV, podporu startupů a inovativních společností, možnosti podpory společností produkujících či využívajících kosmické technologie, ale také program Ministerstva průmyslu a obchodu Inovace do praxe.

Pořad jsme vysílali živě ve středu 8. 12. 2021 a ve dvouhodinovém vysílání jednotlivé programy a nástroje představili odborníci z agentury CzechInvest a ESA BIC, ale také zástupci společností, které některý z programů využili ke zlepšení své technologické vybavenosti a zvýšení své konkurenceschopnosti. 

Pořad přináší přehledné a srozumitelné informace o různých nástrojích přímé či nepřímé podpory investic, které firmám nabízí stát a jeho instituce, a to formou příjemné diskuze odborníků s moderátorem Alešem Vlkem. 

Pokud jste pořad nestihli sledovat v přímém přenosu, můžete jej shlédnout ze záznamu, který nabízíme níže - a to jak celý, tak jednotlivé sekce, které vás zajímají nejvíce. V případě jakýchkoliv dotazů k probíraným tématům rádi zprostředkujeme kontakt na naše hosty. 

Záznam pořadu vysílaného 8.12.2021

Jednotlivé bloky může shlédnout zde: 

Vládní investiční pobídky a jejich možnosti

Hosté: Petr Kotrs, Specialista financování investic, CzechInvest, David Pejšek, ředitel Odboru financování investic, CzechInvest  

Daňové nástroje pro financování rozvoje firmy

Host: Martin Schulz - Senior Manager Tax & Legal, Deloitte Advisory 

Startupové programy CzechInvestu pro mladé a inovativní společnosti

Hosté: Petr Kopeček - Senior projektový manažer na oddělení startupů CzechInvest, Miro Hachlinec - Founder & CEO, společnost BeiT

Podnikatelský inkubátor ESA BIC - podpora startupů založených na kosmické technologii

Hosté: Michal Kuneš - Projektový manažer pro přípravu projektu ESA BIC Czech Republic CzechInvest, Martin Kubíček - Founder & CEO, společnost Uptim AI

Inovace do praxe od Ministerstva průmyslu a obchodu

Host: Martin Jotov - jednatel, společnost IQS Group