INOVACAST


AI nemá duši. Je to nástroj, stejně jako třeba lopata

Daria Hvížďalová, spoluzakladatelka technologického startupu Mainware, sinoložka a vědkyně, byla hostem v křesle Aleše Vlka.

Co je to „Black Box mechanismus“, kdo zodpovídá za to, když AI udělá chybu a má rozvoj umělé inteligence své limity? V dalším díle Inovacastu přibližuje Daria Hvížďalová fungování umělé inteligence při automatizaci rutinních úkolů a varuje před přílišnými očekáváními ve vztahu k potenciálu určité technologie. A zdůrazňuje, že AI je vždy součástí větších procesů jako „taková pomyslná třešnička na dortu.“ Bio hosta:

Sledujte Inovacast 

Daria Hvížďalová je spoluzakladatelkou technologického startupu Mainware, který je součástí skupiny JHV Group. V JHV působí od roku 2018 a o rok později stála u zrodu firmy Mainware, která kombinuje virtuální realitu a umělou inteligenci při zavádění a údržbě výrobních strojů.

Daria studovala sinologii v Rusku a Číně, později IT management v Rusku a Finsku a byla členem vědeckého týmu v Good AI, kde vyvíjí tzv. obecnou umělou inteligenci. Zároveň podporuje Nadační fond Neuron na podporu vědy a učí předmět „Umělá inteligence v byznysových procesech“ na vysoké škole European School of Business and Management.