Testbed pro Průmysl 4.0 to zažil jinak!

Zažít město jinak v Testbedu pro Průmysl 4.0
Vědeckofantastická Praha v Kampusu Dejvice

V sobotu 15. září se v rámci celorepublikových slavností nazvaných Zažít město jinak otevřel i Testbed pro Průmysl 4.0. Stovky návštěvníků, včetně dětí a domácích mazlíčků měly možnost nahlédnout do futuristické budovy na Vítězném náměstí a podívat se pod pokličku některým z vědeckých týmů Českého institutu robotiky, informatiky a kybernetiky ČVUT.

Velkým tahákem se stali robotický barman a robotický barista, kteří se po celou dobu akce nezastavili. Ještě že si nestěžují na únavu a nevyžadují zdravotní pauzy. Barista i Barman jsou aplikacemi společnosti Factorio Solutions

Především děti si užily humanoidního robota Pepper, který tancuje, povídá si s vámi, reaguje na okolí a je příjemným společníkem po všech stránkách. 

Výrobní linku pro továrnu budoucnosti jsme představili v brýlích Microsoft HoloLens. Virtuální realitu si mohli návštěvníci vyzkoušet i v populárnější aplikaci se zvířátky.

Kolaborativní robot skládající kostky Lego dle předem zadaného úkolu zaujal děti i dospělé.

V laboratoři pro autonomní vozy se proháněly modely autonomních formulí, které vyhrály soutěž F1-10.

Otevřel se i testbed CCF s modely chytrého města, který naznačuje, jak by mohlo vypadat město budoucnosti.

Jak to během akce vypadalo, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zajímavosti z akce:

  • Robobar vyrobil celkem 88 drinků, přičemž umíchat 1 drink trvá nejméně 3 minuty. To znamená, že celková výroba trvala 4,5 hodiny. 
  • Překvapivě nejoblíbenější nápoj byla malinová šťáva následováná limetkovou šťávou. Je vidět, že dětští návštěvnící akce dostávali přednost. Nejoblíbenějsím alkoholickým nápojem se stalo malinové daiquiri. Malina zkrátka vedla.
  • Naopak nejméně objednávaným drinkem se stal Whiskey sour, objednal si ho pouze jediný návštěvník. 
  • Robobarista vyráběl převážně cappuccino následované nápojem latte macchiato. 
  • Nejméně objednávanou kávou se stalo lungo, tedy varianta espressa s větším množstvím vody.