Roadshow: Digitalizace MSP - online

Roadshow NCP4.0 a CzechInvest:
Digitalizace malých a středních podniků 

Digitalizace malých a středních podniků je dlouhodobě aktuální téma, které pod vlivem události způsobených pandemií nabývá na ještě větší důležitosti. Díky digitalizaci a automatizaci bylo možné udržet výrobu v řadě firem, které by jinak musely přestat vyrábět nebo poskytovat své služby. Mnohé firmy tak teprve krize přesvědčila o nutnosti přechodu na digitální fungování, ať už se týká administrativy, logistiky či výroby. Digitalizace a automatizace jsou zároveň jedním z pilířů konceptu Průmyslu 4.0, který v sobě spojuje celou řadu inovativních technologií a nových postupů s jediným cílem - umožnit firmám větší konkurenceschopnost díky flexibilní a efektivní výrobě. 

Pro všechny zástupce malých a středních firem, kteří se s konceptem Průmyslu 4.0 teprve seznamují, ale i pro ty, kteří už vědí, a chtějí se dozvědět více, připravilo Národní centrum Průmyslu 4.0 a státní Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest sérii workshopů na různá témata Průmyslu 4.0 pod názvem "ROADSHOW: DIGITALIZACE MSP"


Jelikož osobní setkávání teď chvíli nebude možné, připravili jsme Roadshow v novém formátu, který kombinuje živě moderovanou diskuzi a online příspěvky pro atraktivní divácký zážitek s vysokou odbornou hodnotou.  

V průběhu moderované diskuze s našimi hosty vám představíme klíčové technologie Průmyslu 4.0 jako jsou digitální dvojče, 3D tisk, aditivní výroba a rozšířená realita, ale také vysvětlíme, proč je dobré sbírat data ze strojů a jaký je rozdíl mezi preventivní a prediktivní údržbou. Přednášky povedou odborníci z řad partnerů Národního centra Průmyslu 4.0 a o své zkušenosti se zaváděním digitalizace a inovativních technologií se podělí zástupci malých a středních podniků, které již tímto směrem ušly kus cesty. Nezapomínáme ani na spolupráci akademie a výrobních firem, která je nesmírně důležitá pro zavádění nových postupů a technologií do výroby.

Pořady vás bude provázet Aleš Vlk, zakladatel portálu VědaVýzkum.cz.

PROGRAM ROADSHOW - NOVÉ TERMÍNY

26. 11.         ADITIVNÍ VÝROBA A 3D TISK
                     Čas: 14:00 - 15:30

3. 12.           PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA A NOVÉ TECHNOLOGIE
                     Čas: 14:00 - 15:30

15. 12.          DIGITÁLNÍ VÝROBA KROK ZA KROKEM
                      Čas: 14:00 - 15:30

Připojení ke sledování workshopu je zdarma. Link ke stažení obdržíte před akcí po vyplnění registrace. 


PROGRAM JEDNOTLIVÝCH AKCÍ:
Moderátor: Aleš Vlk

ADITIVNÍ VÝROBA A 3D TISK - 26. 11.

  • David MiklasCOVMASK.CZ, KeelCraft, inAero s.r.o., mentor CzechInvestu a Alexandr Lazarov - Centrum 3D tisku CIIRC ČVUT, spoluautor respirátoru “CIIRC RP95-3D” - 3D tisk: Rychlá cesta k cíli
  • Tomáš Soóky, 3D Wiser - Lepší výroba díky 3D tisku
  • Martin Žampach a Martin Hřeben, Prototypum - 3D tisk jako nástroj při vývoji nových produktů, aneb prototypování jako cesta k úspěchu 
  • Libor Beránek, FS ČVUT - Technologické možnosti kovového 3D tisku
  • Jan Zajíc, ŠKODA AUTO - 3D kovový tisk ve výrobě automobilů Škoda Auto

Své dotazy na hosty pořadu můžete zasílat prostřednictvím Sli.do a to vložením kódu události #3Dtisk. Dotazy můžete zasílat i s předstihem nebo v průběhu vysílání. 


PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA A NOVÉ TECHNOLOGIE - 3. 12.

Hosté pořadu: Cleverlance, VDT Technology, Deloitte, dataPartner, Technická fakulta ČZU, Neuron soundware, Pocket Virtuality


DIGITÁLNÍ VÝROBA KROK ZA KROKEM - 15. 12.

Hosté pořadu: ABRA Software, Siemens, Škoda Auto, Acam Solution, ASTRA MOTOR, Deloitte, CIIRC ČVUTTechnologickou podporu jednotlivých vysílání zajišťují: