POZVÁNKY  3/22


S příchodem jara a odchodem protiepidemických opatření jsme si pro vás přichystali hned několik prezenčních akcí, které nabídnou zajímavý obsah a příležitost k setkání s kolegy z oboru. 

Digitalizace nevýrobních procesů

Hned po Velikonocích bychom vás rádi pozvali na seminář věnovaný trochu netradičně digitalizaci nevýrobních procesů. O automatizaci a digitalizaci výroby se mluví často a většinou je to to první, co firmy v oblasti Průmyslu 4.0 řeší. Jak je to ale s digitalizací administrativy? Víte, co si představit pod termínem „paperless office“ nebo automatické zpracování faktur? A je to vůbec nutné?
Společně s Klastrem mechatronika jsme pro vás připravili akci s názvem Digitalizace nevýrobních procesů, která se bude konat ve čtvrtek 21.4.2022 v sídle Klastru v Dobřanech u Plzně. Představíme zde celou řadu administrativních činností a procesů mimo výrobu, které lze digitalizovat a automatizovat a ušetřit tak v důsledku cenné lidské zdroje, čas a samozřejmě peníze. Na příkladech z praxe vám ukážeme, proč byste se o tuto oblast měli zajímat, jaké nástroje můžete použít a jaké očekávat výstupy.

Bližší informace k akci a registrace najdete zde


Den otevřených dveří / RICAIP DAYS 

Po téměř dvou letech a kompletní přestavbě otevře své dveře Testbed pro Průmysl 4.0 v CIIRC ČVUT a přivítá první návštěvníky v rámci dvoudenní akce nazvané RICAIP DAYS 2022. Společně s výzkumným centrem RICAIP otevře své dveře i Národní centrum Průmyslu 4.0 a zve všechny své partnery a zájemce o problematiku moderní průmyslové výroby na Den otevřených dveří NCP4.0 a  Testbedu pro Průmysl 4.0, který se bude konat v pátek 29. 4. 2022.

Program NCP4.0 bude rozdělený na dvě části, kdy dopoledne představíme ekosystém centra a služby, které poskytujeme firemní sféře a odpoledne vám nabídneme komentované prohlídky nově otevřeného testbedu. Pro odborníky z oblasti robotiky poběží v pátek 29.4. také Robotix Academy, což je odborný a interaktivní seminář zaměřený na programování robotů přímo na modelech robotických pracovišť dovezených z výzkumného ústavu ZeMa v Německu. 


 3D tisk a jeho využití v automotive

A nakonec bychom vás rádi pozvali na skvěle obsazený odborný seminář věnovaný 3D tisku, který připravujeme společně s naším partnerem Škoda Auto. Budeme se zde věnovat aplikacím a využití 3D tisku ve výrobě pro různé účely od prototypování, přes pomocné přípravky až po konečné díly. O své zkušenosti se podělí Josef Průša a zakladatel společnosti Fillamentum Josef Doleček, ale také odborníci z výroby Škoda Auto, Stratasys, 3Dwiser, 3Dees, Jan Homola a další. Akce s názvem 3D tisk a jeho využití v automotive se koná ve středu 11. 5. 2022 na CIIRC ČVUT a je určena všem zájemcům o zavedení 3D tisku do výroby. Počet míst je omezen, tak s registrací na akci neváhejte. A věříme, že tentokrát nám ji covid nepřekazí.