Konference Factory of the Future představila koncept výroby budoucnosti

Konference Factory of the Future představila koncept výroby budoucnosti 

Konference společnosti ABB Factory of the Future, která se poslední listopadové pondělí konala pod záštitou CIIRC ČVUT, přitáhla do sídla CIIRC desítky zástupců firem a technologických odborníků, kteří se chtěli dozvědět, jak koncept továrny budoucnosti vidí právě tento švédský leader na poli robotiky a automatizace výroby.

Konferenci společně zahájili ředitelka ABB pro ČR a Slovensko, Tanja Vainio, a vědecký ředitel CIIRC ČVUT, Vladimír Mařík, kteří se ve svých úvodních slovech shodli na tom, že spolupráce univerzit a vědeckých pracovišť s výrobními podniky je naprosto klíčová pro zajištění technologického pokroku udržitelné průmyslové výroby budoucnosti.

Nabitý program v jednotlivých blocích představil celou řadu průmyslových témat od energetiky, přes e-mobilitu, automatizaci výroby až po výkladní skříň ABB – robotiku. Publikum ocenilo vysokou odbornou úroveň řečníků, kteří se jednotlivým tématům se svých přednáškách věnovali do velkých detailů.

Konference tak jenom potvrdila to, co o přestávkách při rozhovorech zmiňovali sami účastníci: Průmysl 4.0 nejsou jen technologie, ale zejména změna myšlení a osobního nastavení. Moderní stroje a roboty z továrny neudělají pracoviště 4.0, pokud není digitalizovaná a není zajištěné vertikální i horizontální sdílení dat a informací v reálném čase. A právě o tom, jak toho dosáhnout, byla konference Továrna budoucnosti.