Jak naprogramovat chatbota pro Amazon?

Jak naprogramovat chatbota pro Amazon? 
Diskuse s tvůrci konverzačního bota Alquist, který již podruhé bodoval v soutěži Alexa Prize. 

Národní centrum Průmyslu 4.0 Vám přináší unikátní příležitost setkání s tvůrci chabota Alquist, který v letech 2017 a 2018 získal druhé místo v prestižní celosvětové soutěži společnosti Amazon Alexa Prize. Lídr týmu Alquist AI,  Jan Pichl, byl v roce 2017 zařazen časopisem Forbes mezi nejinspirativnější mladé Čechy v anketě 30 pod 30

Tým mladých programátorů ve složení Jan Pichl, Petr Marek, Jakub Konrád, Martin Matulík, Petr Lorenc letos v listopadu obhájil druhé místo a již podruhé uspěl v konkurenci mnohem početnějších týmů z předních univerzit z celého světa. Do finále Alquist postoupil z prvního semifinálového místa a opět byl jediným týmem z neanglicky mluvící země.

Na naší diskusi si budete moci promluvit nejenom s Alquistem, ale především s jeho tvůrci. 
Zajímá Vás odkud získává chatbot data a jak s nimi dále pracuje? Jak se vlastně programuje chatbot? Kde začíná a končí umělá inteligence a je vše, co se nám dnes prezentuje jako AI, skutečně inteligentní? Kde všude se budou chatboti uplatňovat a proč by se o ně firmy měly začít zajímat? Kudy vede nejkratší cesta z Prahy do Las Vegas?

Po skončení oficiální části vás zveme na neformální diskusi a číši vína. 

Diskuse je určena jak pro hosty z řad firem a odborných organizací, tak i pro studenty a všechny zájemce o umělou inteligenci. 
Vstup na akci na základě potvrzené registrace do naplnění kapacity. Vstupné je zdarma. Registrační formulář níže na stránce.

Hosté diskuse:
Jan Pichl
Dokončuje doktorát zaměřený na dialogové systémy na své alma mater ČVUT v Praze. Tým Alquist vede již od prvního ročníku soutěže Alexa Prize (2017). Časopis Forbes Česko ho v roce 2017 zařadil mezi nejinspirativnější mladé Čechy v anketě 30 pod 30.

Jan Šedivý
Po 18 letech práce na poli umělé inteligence se vrátil na ČVUT a nyní působí na institutu CIIRC. 
V minulosti pracoval pro společnost Google (2008-2010) jako Technical Lead/Manager a v institutu IBM T. J. Watson Research Center jako člen výzkumného týmu (1992-2000) a jako vedoucí výzkumu (2000-2008). Vedl mnoho celosvětových výzkumů a vývojářských projektů. Byl hlavním designérem aplikace IBM Embedded ViaVoice pro rozpoznávání řeči. Má 19 amerických patentů. Mezi jeho okruhy zájmu patří umělá inteligence, ML, NLU, internet a cloud computing.

Petr Marek
Na ČVUT pracuje na doktorátu se zaměřením na umělou inteligenci a píše vlastní blog Petr-Marek.com.
 Je jedním z výzkumníků v eClub Prague a od roku 2017 také členem týmu Alquist. Je spolutvůrcem systému YodaQA.

Jakub Konrád
Pracuje na vývoji konverzační umělé inteligence v rámci svého doktorandského studia na ČVUT. Jako člen týmu Alquist vytvořil mimo jiné Alquist dialog managera.
Studium na ČVUT zakončil diplomovou prací nazvanou Porozumění nestrukturovanému textu a automatické odpovídání na dotazy. Během studia také spolupracoval na hlasově ovládaném asistentovi pro předpověď počasí a zpravodajství.

Petr Lorenc
Studuje magisterské studium se zaměřením na Knowledge Engineering na FIT ČVUT a je zároveň nejnovější posilou týmu Alquist. Píše na svůj vlastní blog petrlorenc.github.io.
V rámci svého magisterského studia strávil jeden semestr na tchajwanské National Taipei University of Technology. Rád navštěvuje konference o umělé inteligenci a IT, na nichž často vypomáhá jako dobrovolník. Mimo jiné pracuje i pro českou firmu Seznam.cz.

Martin Matulík
Studuje datovou vědu na ČVUT a ve své diplomové práci se zabývá generováním přirozeného jazyka. Členem týmu Alquist je od roku 2017. 
V létě roku 2015 se přidal k výzkumnému týmu eClub, kde spolupracoval na několika projektech pod vedením Ing. Šedivého. Než byl založen tým Alquist, pracoval společně s dalšími současnými členy týmu na systému YodaQA.

Ondřej Hrách
Vystudoval bakalářský obor Mezikulturní komunikace na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní tamtéž pokračuje v magisterském studiu překladatelství francouzštiny a tlumočnictví španělštiny; za téma své diplomové práce si vybral moderní technologie v překladu. V týmu Alquist plní úlohu jazykového konzultanta a komunikačního experta. Podílí se mimo jiné na vývoji interaktivního filmu The Story of Alquist a spolupracuje na dalších projektech e-Clubu v CIIRC ČVUT. 

Moderátor akce:
tbd

Na akci budou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely NCP4.0 a CIIRC ČVUT.

Termín konání: 30. 1. 2019 od 16:00 hodin

Místo konání:

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (Czech Institute of Informatics, Robotics and Cybernetics
Vchod A - 10. patro, Penthouse

Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Praha 6 - Dejvice
Česká republika

Registrační formulář

Vstup na akci pouze na základě potvrzené registrace do maximální kapacity prostoru. Vstupné je zdarma. Prosíme, pokud se nebudete moci akce účastnit, informujte nás a uvolněte své místo dalším zájemcům. Děkujeme.