Dr. Holý reprezentoval NCP 4.0 CIIRC na mezinárodním symposiu RRI a výstavě iREX 2017 v Tokiu

Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince 2017 se Ing. Roman Holý, Ph.D., vedoucí Národního centra Průmyslu 4.0 v rámci CIIRC ČVUT, zúčastnil třetího ročníku mezinárodního symposia RRI (Robot Revolution Initiative) a zároveň navštívil výstavu International Robotics Exhibition (iREX) 2017 v Tokiu, v Japonsku. Obě akce se konaly v atraktivním prostředí moderního konferenčního komplexu Tokyo Big Sight. Symposium se konalo pod záštitou japonského ministerstva pro ekonomiku, obchod a průmysl (METI), jehož náměstek, p. Kosaburo Nishime, akci také zahájil.

Dr. Holý vystoupil se svým příspěvkem v panelu s názvem Future image of Manufacturing and Service with IIoT společně s dalšími experty z Japonska, Německa a Švédska. V rámci výstavy iREX pak navštívil stánky firem Mitsubishi a SMC a setkal se se zástupci dalších firem. Věříme, že cesta přispěla k dalšímu prohloubení spolupráce mezi představiteli japonské Robot Revolution Initiative a Národní iniciativy Průmysl 4.0 a pomůže k zapojení japonských firem v ČR do Národního centra Průmyslu 4.0 a Testbedu CIIRC.

Záznam vystoupení panelistů sledujte zde.

CIIRC se stává již pravidelným hostem tohoto mezinárodního symposia, v roce 2016 zde byl zastoupen prof. Vladimírem Maříkem. Cesta R. Holého proběhla s podporou velvyslanectví České republiky v Japonsku.

Další informace k oběma akcím:
https://www.jmfrri.gr.jp/english/info/760.html
http://biz.nikkan.co.jp/eve/irex/english/
https://www.jmfrri.gr.jp/english/info/791.html