Business snídaně na téma Blockchain

Business snídaně na téma Blockchain a jeho využití v průmyslu

Blockchain je technologie, o které v souvislosti s kryptoměnou bitcoin slyšel už téměř každý.  V poslední době se ovšem intenzivně diskutuje nasazení blockchainu mimo původní oblast kryptoměn a jako všechno, i tato technologie má svá pro a proti. A tak zatímco někteří o ní hovoří v superlativech a nazývají blockchain největší ekonomickou inovací, jiní říkají, že je to všechno jenom “hype.”

Jaké jsou možnosti využití blockchainu v průmyslové výrobě? Je opravdu tak bezpečný, neměnný a transparentní, jak se tvrdí? Co na něm všichni mají? A jak to tedy všechno funguje...?

Rádi bychom Vám nabídli možnost stát se součástí této diskuze, zeptat se na to, co vás k této technologii zajímá i nabídnout svůj názor -
a to při moderované business snídani na téma Blockchain, kterou pořádáme společně s finanční skupinou Roklen. Pozvali jsme k jednomu stolu odborníky, kteří se touto technologií zabývají od jejích úplných počátků, ale i zástupce technologických leaderů, kteří pracují na její aplikaci do jiných odvětví průmyslu či finančnictví. 

Formát business snídaně s omezenou kapacitou nabízí dostatek prostoru pro vaše individuální otázky a konfrenční prostory v 10. patře zase jedinečný výhled na Pražský hrad.

Moderátor:
Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D., hlavní ekonom  finanční skupiny Roklen 
Vyučuje na VŠ CEVRO Institut, je šéfredaktorem časopisu Trade-off, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, autor knih o kryptoměnách a
v roce 2019 mu vyšla nová kniha Ekonomické bubliny. O blockchainu ví úplně všechno a snaží se bojovat s mýty, které ohledně jeho zavádění panují.

Hlavní řečníci:
Ing. Mgr. Jakub Jedlinský Ph.D. 
Zakladatel společnosti Altlift s.r.o., která se zabývá krypto poradenstvím a aplikací DLT; od roku 2014 přednáší o DLT na VŠE i mimo akademické prostředí, působí jako technologický expert iniciativy Blockchain Republic, jejímž jménem se například účastní jednání dvou pracovních skupin Evropské komise - projektu digitálních identit na blockchainu a vysokoškolských diplomů na blockchainu.

Ing. Štěpán Kouba
IT Area Lead pro OpenBanking, Česká spořitelna a.s.
Věnuje se problematice blockchainu v rámci České spořitelny, jejíž mateřská Erste Group se účastní konsorcia, které vyvíjí tzv. chytré kontrakty postavené na blockchainu.

Ing. Petr Havlík
Obchodní ředitel IBM, v minulosti řídil IBM Systems and technology group v České republice; blockchain patří k řešením, které aktivně nabízí
na českém trhu.
IBM jako jedna z mála již vyvíjí vlastní aplikace postavené na blockchainu a podílí se na řadě blockchainových projektů svých klientů, včetně projektu Erste Group či EIA Blockchain.

Ing. Jiří Holoubek
Prezident Elektrotechnické asociace ČR, zakladatel platformy EIA Blockchain, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Jakožto prezident Elektrotechnické asociace ČR stojí za vznikem prvního českého průmyslového blockchainu, který poskytuje službu ověřování pravosti dokumentů Blockchain Notarius.

Na akci budou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely NCP4.0 a CIIRC ČVUT.
Vstup na konferenci na základě potvrzené registrace do maximální kapacity 40 osob.
Registrační poplatek 600 Kč a DPH 21 %. Partneři NCP4.0 bez poplatku. 

Termín konání: 24. 10.  2019 od 8:30 do 11:30 hodin
 

Časový harmonogram:

  8:30 -  9:00               Registrace a přivítání, snídaně
  9:00 - 10:00              Představení jednotlivých hostů a úvod do problematiky technologie blockchain
10:00 - 10:15              Prostor pro předání dotazů pro hosty diskuze a moderátora, občerstvení
10:15 - 11:30              Moderovaná diskuze, zodpovězení dotazů od publika
11:30                           Ukončení akce

Místo konání:

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (Czech Institute of Informatics, Robotics and Cybernetics
Vchod A - 10. patro, Penthouse

Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Praha 6 - Dejvice
Česká republika

Registrační formulář

Registrace na konferenci se stává platnou po uhrazení registračního poplatku ve výši 600 Kč a DPH 21 % do maximální kapacity 40 osob. Partneři NCP4.0 bez poplatku.