Bulletin Průmyslu 4.0 - Průmyslové 5G sítě / kyberbezpečnost

Bulletin Průmyslu 4.0 - 2020/7
Průmyslové 5G sítě / kyberbezpečnost

Z obsahu:

Z obsahu:

5G síť pro každý podnik do několika let aneb na úspěšné cestě k Průmyslu 4.0
5G sítě slibují efektivnější, autonomnější a flexibilnější výrobu než kdy předtím a příležitosti, které byly ještě nedávno pro mnohé nepředstavitelné. V Německu se očekává, že průmyslová 5G síť bude k dispozici nejpozději do roku 2023.

Případová studie ve společnosti Kofola

Zatímco v lásce Kofola nic neřeší, v oblasti bezpečnosti našla důvodů k řešení opravdu hodně. Patří mezi ně ochrana informačních a komunikačních systémů, bezpečnost citlivých informací před stále větším počtem kybernetických útoků a rozpoznávání případných rizik.

5G kampusová síť v Ostravě

Společnost T-Mobile a VŠB – Technická univerzita Ostrava dokončili v polovině roku 2020 výstavbu první privátní 4G/5G mobilní kampusové sítě v České republice. ČTÚ udělil univerzitě individuální oprávnění k využívání kmitočtů 3460-3500 MHz pro experimentální účely a T-Mobile dne 8.7.2020 spustil kampusovou síť a její funkční infrastrukturu.

Nenechte si ujít další skvělé články:

  • Komunikační technologie pro průmyslové 5G sítě
  • Nové nařízení EU o kybernetické bezpečnosti se dotýká nás všech
  • Česká ekonomika se příští rok oklepe z krize
  • Barometr českého průmyslu
  • CAMPUS NETWORK – privátní mobilní sítě 4G/5G T-Mobile CZ

Chcete pravidelně dostávat Bulletin Průmyslu 4.0 do Vaší emailové schránky? Napište nám  a my se postaráme, aby Vám už nikdy neunikly informace z oblasti Průmyslu 4.0.