ZMĚNA V MAJETKOVÉ STRUKTUŘE DEL. RECENZE: 70 LET PODIVNÉ VĚDY


Jiří Kabelka stoprocentním majitelem společnosti DEL a.s. 

Jeden ze zakladatelů a dosavadní předseda představenstva inženýrské společnosti DEL ze Žďáru nad Sázavou Jiří Kabelka získává její stoprocentní obchodní podíl. Po dohodě s ostatními akcionáři se bude nadále věnovat své vizi dlouhodobého rozvoje společnosti. Její vedení zůstává ve svých pozicích, kde se bude dále podílet na výkonném řízení podniku. Účastníci se rozhodli nezveřejňovat výši transakce.

Zdroj:
Roman Macháček, Vysocinanews.cz

Žďárský DEL, který se specializuje na průmyslovou automatizaci a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu, bude mít nově jen jediného vlastníka. Tím se v červnu po dohodě s dalšími čtyřmi společníky stal jeden ze zakladatelů společnosti Jiří Kabelka.

„Společně s bývalými akcionáři jsme naši společnost budovali dlouhá léta, letos to bude 25 let od jejího založení. Dostali jsme se do věku, kdy je čas zamyslet se, jak dál. Shodli jsme se, že nepodstoupíme riziko v podobě cizího investora. Je pro nás důležité zachovat kontinuitu a stabilní prostředí. Po vzájemné dohodě proto společnost převezmu sám, protože chci i nadále rozvíjet celou skupinu. Věřím, že společně se skvělými zaměstnanci změnu zvládneme a udržíme se na špici evropské úrovně technologických automatizačních firem,“ uvádí Jiří Kabelka, který má zájem na tom, aby společnost nadále patřila mezi lídry v oboru automatizace, inženýringu, robotizace či nově v oblasti výroby nabíjecích stanic pro elektromobily. 

Foto: Jiří Kabelka

Recenze: 70 let podivné vědy 

Klíčové okamžiky vzniku kybernetiky jako vědní disciplíny a zásadní myšlenky, které ovlivnily její podobu a rozvoj, shrnuje kniha 70 let podivné vědy s podtitulem Rozhovory s našimi kybernetiky. Redakční tým ve složení Vladimír Mařík, Olga Štěpánková a Ivan M. Havel shromáždil celkem 23 příspěvků o působení a rozvoji kybernetiky (v minulosti i v současnosti), o jejím poznávání a o využívání v praxi. Jedná se o příspěvky autorů, kteří se ke kybernetice činorodě hlásí.

Jejich texty svými skicami proložil přední odborník na kognitivní robotiku Ivan M. Havel. Stati dokumentují, jakými cestami se ubíral vývoj kybernetiky ve světě a zejména u nás. Ukazují, že jsme sledovali aktuální trendy jejího vývoje dokonce i v dobách, kdy byla představiteli komunistické ideologie v sovětském bloku prohlášena za „buržoazní pavědu“. Celou recenzi, kterou napsal kolega kybernetik,  doc. Bronislav Lacko z Ústavu automatizace a informatiky FSI VUT v Brně, si můžete přečíst v květnovém vydání časopisu Automa.